Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden był „ panem tego domu”, inny rozpoczął awanturę ze szwagrem, a „zakończył” z rodzicami. Obaj zostali zatrzymani

Lidzbarscy policjanci zatrzymali agresywnych mieszkańców gminy, którzy będąc pod wpływem alkoholu wszczęli awantury w swoich domach z najbliższymi. Sprawcy trzeźwieją w policyjnych celach. Rodziny zostały objęte procedurą tzw. Niebieskiej Karty.

Wczoraj (08.10.18) policjanci z lidzbarskiego patrolu interweniowali dwukrotnie w mieszkaniach na terenie gminy, gdzie doszło do awantur domowych.

Około godziny 18:00 pokrzywdzona kobieta poinformowała oficera dyżurnego lidzbarskiej policji, że jej mąż wyzywa ją i nie chce się uspokoić. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali zgłaszającą oraz jej męża. 57-latek był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna chwilę przed zdarzeniem pił alkohol ze znajomymi. W pewnym momencie bez powodu zaczął oskarżać pokrzywdzoną o zdradę. Mężczyzna szarpał żonę za ubrania i krzyczał, że ją załatwi. W trakcie interwencji 57-latek krzyczał, że jest „panem tego domu” i będzie robił co mu się podoba. Mimo wydawanych poleceń do uspokojenia mężczyzna nadal był agresywny. Policjanci agresywnego mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie.

Do policyjnego aresztu trafił też 19-latek, który kilka minut po godzinie 23:00 wszczął awanturę ze swoim szwagrem. Kiedy ojciec awanturnika zaczął rozdzielać mężczyzn, ten swoją agresję skierował wobec niego i matki. 19-latek zaczął wyzywać rodziców i zaczął uderzać pięściami ojca. Zatrzymany mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Rodziny zostały objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowanie sprawcy przemocy w rodzinie.

Przypominamy, że:

Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.