Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących

Niestety na niektórych kierujących nie działają prośby, groźby i apele. Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci wciąż zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. W ciągu minionej doby lidzbarscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Podczas wczorajszych działań (09.08.18) „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, lidzbarscy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Bezled zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich to 47-latek, który zwrócił uwagę funkcjonariuszy w gminie Orneta. Mundurowi zwrócili uwagę na „niepewną” jazdę kierującego osobowym volkswagenem. Mężczyzna co chwilę zjeżdżał na pobocze. Okazało się, że mieszkaniec gminy Orneta jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W dodatku 47-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez lidzbarski sąd na okres 4 lat, do lutego 2021 r. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i nie stosowanie się do wyroku sądu 47-latek odpowie przez sądem.

Równie nieodpowiedzialnie zachował się 38-letni mieszkaniec Ornety, kierujący rowerem. Do kontroli został zatrzymany na ulicy 1 Maja. Podczas badania alkosensorem okazało się, że mężczyzna ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zgodnie z kodeksem wykroczeń został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.