Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie 12-latka. Chłopiec z urazem ręki trafił do szpitala

Na jednej z ulic Lidzbarka Warmińskiego doszło do potrącenia 12-latka. Zdarzenie miało miejsce nieopodal przejścia dla pieszych. Poszkodowany chłopiec ze złamaną kością przedramienia trafił do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

Do potrącenia doszło wczoraj (06.08.18) kilka minut po godzinie 12:00. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Szwoleżerów w Lidzbarku Warmińskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 12-letni pieszy wybiegł zza naczepy pojazdu ciężarowego wprost pod koła kierującego toyotą. Zdarzenie miało miejsce za oznakowanym przejściem dla pieszych. Ranny chłopiec z urazem ręki został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Kierujący toyotą 40-latek był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Najczęstszymi przyczynami potrąceń to przede wszystkim lekceważenia przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących jak i samych pieszych. Ze statystyk policyjnych wynika, że najczęstszym powodem tych zdarzeń to niedostosowanie prędkości przez kierujących do panujących warunków na drodze, nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu oraz wtargnięcia przez pieszych na jezdnię.

Każdy kierowca powinien pamięć, że miejscu przejścia dla pieszych obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności i bezwzględnego zmniejszenia prędkości. Pieszy natomiast za każdym razem, gdy chce przejść na druga stronę ulicy powinien upewnić się, że kierowca widzi go i w razie konieczności zdąży wyhamować.