Policjanci pomogli rannemu bocianowi - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli rannemu bocianowi

Najważniejszym zadaniem Policji niewątpliwie jest ochrona życia i zdrowia ludzi, jednak policjanci nie są także obojętni na los zwierząt. Wczoraj funkcjonariusze z Ornety pomogli rannemu bocianowi. Opatrzony ptak zostanie w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków w Dąbrówce gm. Dywity do czasu, aż wyzdrowieje.

W minioną sobotę (04.08.18) kilka minut po godzinie 20.00 kom. Tomasz Gładkowski Komendant Komisariatu Policji w Ornecie jadąc trasą Bażyny – Orneta zauważył w przydrożnym rowie bociana. Ptak miał wyraźne problemy z poruszaniem się, podpierał się skrzydłem i dziobem, by zachować równowagę. Ornecki komendant przy pomocy swojego zastępcy asp. szt. Sławomira Anuszkiewicza i policjantów z patrolu interwencyjnego zdołali pochwycić bociana.

Ranny ptak był osłabiony i wyczerpany, prawdopodobnie w słońcu leżał przez dłuższy czas. Zawinięty w koc został przewieziony bezpiecznie przez sierż. szt. Krzysztofa Wieczorek i st. post. Annę Wolanin do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce w gminie Dywity.

Tam okazało się, że bocian ma złamaną nogę. Opatrzony ptak zostanie pod okiem weterynarza do czasu, aż wyzdrowieje.

Policjanci dziękują pracownikom ośrodka, którzy pomimo weekendu i późnej pory zgodzili się bezinteresownie i nieodpłatnie pomóc cierpiącemu ptakowi.

Wspólnie z sierż. szt. Krzysztofem Wieczorkiem służbę pełniła st. post. Anna Wolanin z Ogniwa Konwojowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Policjantka od lipca br. jest na adaptacji zawodowej w Komisariacie Policji w Ornecie.