Ciągnik rozpadł się na części - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ciągnik rozpadł się na części

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na trasie Krekole – Stoczek Klasztorny. Kierujący ciągnikiem z przyczepą zderzył się z osobowym volvo. Siła uderzenia pojazdów była tak duża, że ciągnik rozpadł się na części. Poszkodowana w zderzeniu 85-letnia pasażerka osobówki z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj (03.07.18) przed godziną 22:00, na drodze powiatowej Krekole – Stoczek Klasztorny w gminie Kiwity. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący traktorem z przyczepą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującej osobowym volvo. Siła zderzenia obu pojazdów była tak duża, że ciągnik przewrócił się do przydrożnego rowu i rozpadł się na części.

Pojazdem volvo podróżowała 4-osobowa rodzina. Poszkodowana w wypadku 85-letnia pasażerka z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana do szpitala. 74-letni traktorzysta jechał sam, nie odniósł obrażeń. Oboje kierujący byli trzeźwi. W chwili obecnej trwa szczegółowe wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.