Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

IV Powiatowy Piknik Rodzinny w Ornecie z udziałem policjantów

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ornecie , Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie uczestniczyli w IV powiatowym Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ornecie. Był pokaz technik interwencyjnych, sprzętu, który wykorzystują policjanci w służbie oraz symulator bezpiecznego kierowcy. Nie zabrakło także konkursów, nagród i dobrej zabawy.

IV Powiatowy Piknik Rodzinny został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lidzbarku Warmińskim i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ornecie.

Podczas festynu, dzieci oraz ich dorośli opiekunowie, oprócz licznych atrakcji mogli także spotkać się i porozmawiać z mundurowymi. Wszyscy zainteresowani mogli wsiąść do radiowozu i z bliska zobaczyć sprzęt, jaki wykorzystują policjanci na służbie. Funkcjonariusze opowiadali o swojej służbie, a chętnym wyjaśniali procedurę naboru do policji.

W związku ze zbliżającymi się już dużymi krokami wakacjami, mundurowi przypominali także o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci siedzące w radiowozie, chętnie słuchały jak podczas wakacji należy zachowywać się nad wodą, w górach lub jak zareagować w sytuacji zagrożenia.

Po krótkich lekcjach bezpieczeństwa, policjanci odpowiadali później na zadawane pytania, dotyczące wykonywanych zadań, przeprowadzanych interwencji, a także różnych sytuacji niebezpiecznych, których byli uczestnikami.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z symulatorem bezpiecznego kierowcy, gdzie każdy z uczestników mógł w wirtualnej rzeczywistości sprawdzić swoje umiejętności i refleks na drodze. Gwoździem programu były przeprowadzone przez mł.asp. Rafała Czerniewskiego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz st.str. Krystiana Archackego bartoszyckiego funkcjonariusza straży pożarnej - pokaz i trening technik samoobrony.

Mł.asp. Rafał Czerniewski od najmłodszych lat trenuje karate. Jest wieloletnim zawodnikiem i licencjonowanym instruktorem. Z kolei Krystian Archacki to aktualny Mistrz Polski w Karate Kyokushin z Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin.

Dla wszystkich uczestników imprezy nie zabrakło konkursów, nagród i dobrej zabawy.

 

 

Ładowanie odtwarzacza...