Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Awanturowała się z mężem. Trafiła do policyjnego aresztu

Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja przeprowadzona wobec 51-letniej mieszkanki miasta. Pijana kobieta wyzywała, szarpała i biła po głowie męża. Kobieta miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty.

W minioną sobotę (09.06.18) kilka minut po północy oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o awanturze u jednej z rodzin mieszkającej na terenie Lidzbarka Warmińskiego.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą interwencji była 51-latka. Jak się okazało kobieta wcześniej piła alkohol i po przyjściu do pomieszczenia, w którym pracował jej mąż zaczęła go wyzywać i bić kluczami po głowie. Kiedy awanturniczka nie reagowała na prośby uspokojenia się, mężczyzna wezwał policję. Jeszcze przed przyjazdem mundurowych kobieta wybiegła z pomieszczenia. Po kilku minutach mieszkanka miasta ponownie wróciła na miejsce interwencji i nadal kontynuowała awanturę. Świadkiem tego zdarzenia byli już sami policjanci, którzy obserwowali całe zajście przed budynkiem.

Mundurowi, aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo zgłaszającego, odizolowali od niego pijaną żonę. Przeprowadzone w komendzie badanie wykazało, że 51-latka miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą tzw. Niebieskiej Karty. Teraz sprawdzają sytuację rodziny.