Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Awanturował się z matką. Przed policjantami uciekł do lasu

Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja domowa przeprowadzona wobec 20-letniego mieszkańca gminy Lidzbark Warmiński. Pijany mężczyzna wszczął awanturę z matką, prowokował ją do bójki, wyganiał z domu i groził pozbawieniem życia. 20-latek został zatrzymany w pobliskim lesie, gdzie próbował uciec przed stróżami prawa. Policjanci objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty. Funkcjonariusze badają sytuację rodziny.

Do zdarzenia doszło (09.06.18) w mieszkaniu jednej z rodzin mieszkających na terenie gminy Lidzbark Warmiński. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą interwencji był 20-latek. Mężczyzna wrócił z zagranicy i spotkał się z kolegami. Do domu wrócił nad ranem pijany i położył się spać. Kiedy po kilku godzinach 20-latek obudził się od razu wszczął awanturę z matką. Mężczyzna wyzywał kobietę, prowokował do bicia , trzaskał drzwiami, wyganiał pokrzywdzoną z domu. Kiedy kobieta z pozostałymi dziećmi wybiegła z mieszkania i wezwała na pomoc policjantów, 20-latek zagroził jej pozbawieniem życia. Przed mundurowymi 20-latek uciekł do pobliskiego lasu, gdzie po krótkim pościgu został zatrzymany. Pijany agresor trafił do policyjnej celi.

W rodzinie pokrzywdzonej mieszkanki gminy policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Teraz mundurowi sprawdzają sytuację rodziny.