Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaparkował i nie zaciągnął hamulca. Auto stoczyło się i uderzyło w rowerzystkę

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na jednej z ulic Lidzbarka Warmińskiego. Kierowca osobowego citroena nie zaciągnął ręcznego hamulca w zaparkowanym pojeździe. Auto stoczyło się w dół ulicy i uderzyło w przejeżdżającą rowerzystkę. Ranna kobieta została przetransportowana do szpitala. Policjanci przypominają o obowiązku zabezpieczenia parkowanych samochodów.

Do zdarzenia doszło dziś rano (08.06.18) kilka minut po godzinie 8:00. Kierowca osobowego citroena zaparkował swój pojazd na lekkim wzniesieniu i poszedł do pracy. Podczas jego nieobecności auto stoczyło się i uderzyło przejeżdżającą w tym czasie ulicą rowerzystkę. Kobieta upadła na chodnik, a samochód przejechał przez jezdnię i uderzył w płot posesji. Poszkodowana 48-latka z urazami kończyn i barku została przetransportowana do szpitala.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Jak się okazało 28-latek nie zaciągnął hamulca ręcznego i pozostawił pojazd na tzw. luzie.

Policjanci przypominają o obowiązku zabezpieczenia parkowanych samochodów. Przepisy dokładnie regulują kwestią zatrzymania i postoju. Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku. Niestosowanie zaleceń grozi mandatem w wysokości 500 zł i 1 punktem karnym.

Pamiętajmy, aby wysiadając z samochodu upewnić się, że pojazd został właściwie zabezpieczony oraz nie utrudnia ruchu innym kierowcom i pieszym, a przede wszystkim nie stanowi zagrożenia dla ich zdrowia i życia.