Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie daj się oszukać ! Oszuści wciąż aktywni !

Mieszańcy miasta, do których wczoraj zadzwonili oszuści, na numer stacjonarny, podając się za policjanta, nie dali się nabrać. Oszust próbował wyłudzić pieniądze twierdząc, że konto ich bankowe zostało zaatakowane przez hakerów i poda nowy numer konta, na który należy przelać pieniądze, aby ich nie utracić. Dzięki swojej czujności i zdobytej wiedzy we wszystkich przypadkach starsze osoby zachowały rozsądek i szybko zorientowały się, że rozmawiają z oszustem, powiadamiając policję.

Tylko wczoraj do mieszkańców naszego miasta, zadzwonił oszust podając się za policjanta i informując o tym, że konto bankowe na którym ma pieniądze zostało zaatakowane przez hakerów. Żeby nie utracić pieniędzy należy przelać je na wskazane przez niego konto.  Na szczęcie dzięki czujności i wielu kampaniach informacyjnych mieszkańcy miasta nie dali się oszukać oraz powiadomili o tym policję.  

W związku z tym, że tego typu oszustwa mogą się powtarzać, ponownie uczulamy wszystkie osoby starsze o ostrożność w kontakcie z: rzekomymi członkami rodzin, osobami podającymi się za funkcjonariuszy różnych służb czy instytucji. Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Żadna z instytucji publicznych nie żąda pieniędzy, aby móc wykonywać swoje czynności. Jeśli tak twierdzi, prawdopodobnie jest oszustem, zachowaj czujność. Możesz to sprawdzić dzwoniąc na numery alarmowe 112  lub bezpośrednio do danej instytucji. 

Na szczęście oszustom jest coraz trudniej. Za sprawą informacji przekazywanych przez media oraz rozmów i debat z seniorami, mieszkańcy maja coraz większą świadomość.