Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant – zawód, ale przede wszystkim powołanie

Policyjna służba to wyjątkowy zawód. Podczas codziennych zadań, ale również poza służbą policjanci reagują na zgłoszone interwencje, ratują życie i służą pomocą mieszkańcom. Z każdym rokiem zawód ten cieszy się coraz większym zaufaniem obywateli, ale też jest coraz bardziej wymagający. Podczas uroczystej zbiórki szef lidzbarskich policjantów nadkom. Piotr Koszczał wyróżnił swoich funkcjonariuszy wręczając im rozkazy na wyższe stanowiska służbowe oraz nagrodził wyższymi dodatkami służbowymi.

Dziś w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim nadkom. Piotr Koszczał awansował 3 funkcjonariuszy na wyższe stanowiska służbowe oraz wynagrodził 4 funkcjonariuszy wyższymi dodatkami służbowymi.

Szef lidzbarskich policjantów wyróżnił policjantów za dobrą służbę oraz wzorowe wypełnianie obowiązków. Podziękował im za zaangażowanie, profesjonalizm oraz za wyniki jakie osiągają w codziennej służbie.

Podczas uroczystości nadkom. Piotr Koszczał przywitał i przedstawił asp. szt. Marka Malewicza, który od dziś pełni obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Lidzbarku Warmińskim. Nowy zastępca jest związany z lidzbarską jednostka od lat. Tu blisko 20 lat temu zaczynał swoją ścieżkę zawodową jako policjant patrolowo – interwencyjny. Po dwóch dekadach pracy zawodowej powrócił do lidzbarskiej jednostki z KWP w Olsztynie, gdzie pracował jako specjalista Zespołu Analiz i Nadzoru w Wydziale Przestępczości Gospodarczej.

Służba w Policji daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Zostając policjantem, tworzysz formację, która pomaga obywatelom i dba o ich bezpieczeństwo. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. Zawód wymagający, ale też dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzielana jest pomoc bywa bezcenna.

Wszystkich, którzy są zainteresowani wstąpieniem do policji, a także tych, którzy dopiero się nad tym zastanawiają, zapraszamy do Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, która mieści się przy Al. Piłsudskiego 5 w Olsztynie.

Dokładne informacje dotyczące kwalifikacji i wymogów, dostępne są również na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/dobor-do-policji/491,Dobor-do-Policji.htm