Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali X jubileuszowy zlot motocyklistów

Funkcjonariusze orneckiej i braniewskiej policji, funkcjonariusze Straży Granicznej w Grzechotkach oraz Straży Miejskiej z Ornety zadbali o bezpieczeństwo podczas jubileuszowej X Warmińskiej Motomajówki, zorganizowanej przez Warmiński Klub Motocyklowy Drager z Ornety.

Wczoraj (13.05.2018) w Krośnie koło Ornety policjanci z Ornety i Braniewa razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Grzechotkach i Straży Miejskiej w Ornecie zabezpieczali jubileuszową X edycję Warmińskiej Motomajówki. W tym roku w zlocie wzięło udział ponad pół tysiąca motocyklistów. Z roku na rok wzrasta też liczba sympatyków jednośladów. Na X edycję przybyło ich ponad 2 tysiące Są to głównie osoby z naszego województwa, chociaż nie zabrakło też gości z innych miejscowości.

Motomajówkę rozpoczęła msza święta odprawiona w krośnieńskim sanktuarium w intencji wszystkich motocyklistów. Następnie kolumna motocykli prowadzona przez policjantów ruchu drogowego przejechała trasą Krosno – Orneta – Lubomino i z powrotem. W czasie postoju przed krośnieńskim sanktuarium uczestnicy mogli obejrzeć jednoślady. Na gości czekało mnóstwo atrakcji m.in. przeloty samolotem oraz koncerty muzyki rockowej.

Spotkanie było okazja do ostrzeżenia cyklistów przed skutkami nieodpowiedzialnej jazdy. Policjanci przypominali o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Podkreślali, ze kierowanie motocyklem wymaga dużych umiejętności, ale przede wszystkim dużej wyobraźni i zdrowego rozsądku. Uczestnicy zlotu wymieniali swoje doświadczenia w zakresie motoryzacji, jak również bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Cała impreza przebiegła bezpiecznie, ciesząc się ogromnym powodzeniem.

fot. Honorata Wójcik, KP Orneta