Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mieszkańca Ornety

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy zastosował lidzbarski sąd wobec młodego mieszkańca Ornety, podejrzanego m. in. o zniszczenie mienia i groźby z użyciem noża. Dzięki pracy orneckich kryminalnych mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W poniedziałek (08.01.2018) oficer dyżurny lidzbarskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Orneta ma miejsce awantura. Policjanci pojechali pod wskazany adres i ustalili, że 30-letni mieszkaniec Ornety wszczął awanturę ze swoją partnerką, wyzywał ją i wymachując nożem w jej kierunku groził, że ją zabije. Sprawca był bardzo dobrze znany funkcjonariuszom z poprzednich interwencji, wiedzieli, że może być nieprzewidywalny w swoim zachowaniu. Natychmiast odizolowali agresora i zatrzymali w policyjnym areszcie. Podczas wykonywanych dalszych czynności okazało się, że 30-latek nie stosował się do środka zapobiegawczego wydanego przez prokuraturę Rejonową w Lidzbarku Warmińskim i naruszył zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Orneccy kryminalni analizując dokładnie wszystkie informacje dotyczące przebiegu tego zdarzenia, połączyli z 30-latkiem zgłoszone wcześniej wybicie szyb w budynku, w którym mieszkała pokrzywdzona kobieta. Informację o dwukrotnym wybiciu zespolonych szyb okiennych, policjanci otrzymali od pokrzywdzonego właściciela budynku pod koniec grudnia i na początku stycznia. Wówczas pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na łączną kwotę ponad 1200 złotych.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili 30-letniego mieszkańca Ornety do prokuratury. Tam usłyszał łącznie cztery zarzuty.

Decyzją sądu zastosowano tymczasowy 3-miesięczny areszt wobec podejrzanego. Funkcjonariusze sprawdzą jeszcze czy 30-latek nie ma na swoim koncie innych podobnych czynów.