Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowa kolizja. Policjanci pracowali na miejscu zderzenia 3 pojazdów

Chwila nieuwagi wystarczyła, by spokojna przejażdżka zmieniła się w groźnie wyglądające zdarzenie. Kierująca passatem w trakcie przecierania zaparowanej szyby najechała na zaparkowany pojazd i następnie dachowała. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległy trzy pojazdy. Na szczęście kierująca i pasażerka nie odniosły obrażeń. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci z lidzbarskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Ornecie, wczoraj (02.01.18) po godzinie 18:00. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kierująca  passatem straciła panowanie nad pojazdem po tym, jak zaczęła wycierać zaparowaną szybę czołową samochodu. 61-latka tracąc z pola widzenia drogę, straciła też kontrolę nad autem, najechała na zaparkowaną prawidłowo hondę i wywróciła pojazd na dach. Uszkodzeniu uległa też zaparkowana w pobliżu zdarzenia osobowa skoda.

Samochodem podróżowała także 28-latka. Na szczęście obie kobiety nie doznały żadnych obrażeń. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że 61-latka była trzeźwa. Funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. W chwili obecnej trwa ustalanie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Jak zawsze w przypadku takich sytuacji policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas prowadzenia pojazdów oraz o przestrzeganie przepisów prawa.