Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W powiecie lidzbarskim było bezpiecznie. Policjanci podsumowują minione święta i okres noworoczny

W okresie wigilino-noworocznym policjanci najczęściej wzywani byli do interwencji domowych. Powodem były kłótnie rodzinne i alkohol . Na drogach powiatu doszło do 4 kolizji drogowych. Na ulicach służbę pełniło więcej policjantów niż w dni codzienne, co pozwoliło na to, by mieszkańcy bezpiecznie przywitali nadchodzący rok.

„Święta,  święta i po świętach” to po wigilijno-noworocznym czasie często powtarzane powiedzenie. Ale nie dla wszystkich minione dni były czasem wypoczynku, celebrowania tradycji i cieszenia się wspólnymi chwilami z bliskimi. Wigilia i Boże Narodzenie w tym roku przebiegły zdecydowanie spokojniej jeśli chodzi o rodzinne kłótnie i awantury. Ich wysyp nastąpił tuż przed Nowym Rokiem, a najwięcej w Sylwestra. W sumie przez zaledwie 5 dni świąteczno - noworocznych  policjanci byli wzywani do różnego rodzaju zdarzeń aż 96 razy. Najwięcej zdarzeń dotyczyło awantur domowych, kłótni rodzinnych oraz interwencje dotyczące zakłócenia ładu i porządku publicznego czy ciszy nocnej. Jednak w zdecydowanej większości prym wiodły interwencje spowodowane alkoholem, które kończyły się zatrzymaniem sprawców domowych awantur. Nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych.

Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, drogach wylotowych i wlotowych do powiatu. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Łącznie nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów czuwało 20 policjantów ruchu drogowego. Podczas tych działań policjanci nie odnotowali żadnych wypadków drogowych, a jedynie interweniowali w związku z 4 kolizjami drogowymi. Mundurowi nałożyli 13 mandatów karnych. Najczęstszym przewinieniem kierowców było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. W czasie akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 150 kierujących. Co ważne funkcjonariusze nie odnotowali podczas działań nietrzeźwych kierujących.

Podsumowując, tegoroczny okres świąteczno – noworoczny przebiegł bardzo spokojnie i bezpiecznie, dzięki pracy naszych policjantów i rozsądkowi wszystkich uczestników dróg.