Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności porannych wypadków drogowych

Policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło dziś w godzinach porannych. W gminie Orneta dachował samochód. Natomiast na trasie Lidzbark Warmiński – Dobre Miasto kierujący skuterem wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujących z obrażeniami zabrano do szpitali. Trwa ustalanie przyczyn obu zdarzeń.

Dziś (02.01.18) rano na drogach powiatu lidzbarskiego miały miejsce dwa groźnie wyglądające zdarzenia drogowe. Pierwsze z nich miało miejsce przed godzina 6:00 na trasie Orneta – Pasłęk. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca pojazdem m-ki Seat Cordoba najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg i dachowała w przydrożnym rowie. 38-letnia kierująca z urazem kręgosłupa została przetransportowana do szpitala w Olsztynie.

Drugie zdarzenie miało miejsce niespełna godzinę później na trasie Lidzbark Warmiński – Dobre Miasto. Tam w okolicach miejscowości Kraszewo, kierujący skuterem na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. 56-letni mieszkaniec gminy został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna ma złamaną nogę.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny obu zdarzeń.