Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szukając grzybów zgubił drogę do domu. 30-latek odnaleziony przez policjantów

Podczas grzybobrania chwila beztroski i zapomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, może skutkować utratą orientacji w terenie. Przekonał się o tym pewien 30-latek, wobec którego interweniowali orneccy policjanci. Mężczyzna zgubił się w kompleksie leśnym zbierając grzyby. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę w trakcie pobytu w lesie.

Wczoraj (12.09.2017) po godz. 16:00 oficer dyżurny z lidzbarskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację od mężczyzny, który poinformował, że zgubił się w lesie. Dyżurny poprosił, by mężczyzna nasłuchiwał sygnałów dźwiękowych, które będą włączone przez policjantów, którzy zostali skierowani we wskazany rejon. Zgłaszający zdążył jeszcze przekazać, że rozładowuje mu się telefon i że jest w lesie w okolicach m. Karbowo. Na miejsce natychmiast pojechał ornecki patrol interwencyjny. Po przejechaniu około 500 metrów mundurowi zauważyli zagubionego grzybiarza. 30-latek zareagował na wysyłane sygnały dźwiękowe.

Jak ustalili mundurowi samochód, którym przyjechał mężczyzna, był zaparkowany kilka kilometrów od miejsca, gdzie wyszedł na drogę.

Policjanci radzą, żeby przed wycieczką do lasu poinformować swoich bliskich w jakich okolicach będziemy zbierać grzyby oraz kiedy planujemy powrócić z grzybobrania. W powiecie lidzbarskim jest wiele miejsc, które są atrakcyjne dla grzybiarzy. Niestety wiele osób jest kompletnie nieprzygotowanych na wyprawy do lasu, do tego stopnia, że nawet nie wiedzą w jakiej miejscowości zaparkowali samochód, nie mówiąc o części lasu do której weszli. Ponadto odnalezienie przed zmrokiem zagubionej osoby w lesie, powoduje często ograniczony czas działania dla służb, dlatego nie należy wybierać się na grzyby w pojedynkę oraz zbyt późno. Warto być ubranym w kontrastowe ubranie oraz mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy.