Interweniowali wobec pijanej 15-latki - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Interweniowali wobec pijanej 15-latki

Lidzbarscy policjanci interweniowali wobec nastolatki, która była pod wpływem alkoholu. Leżąca na ziemi 15-latka nie była w stanie samodzielnie utrzymać równowagi. O każdym przypadku spożywania alkoholu przez osoby, które nie mają ukończonych 18 lat informowany jest sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj (11.07.17) kilka minut przed godziną 21:00, policjanci otrzymali informację, że za halą sportową przy ulicy Polnej leży na ziemi młoda dziewczyna. We wskazane miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy zastali w stanie upojenia alkoholowego nastolatkę. Dziewczyna nie była w stanie samodzielnie wstać ani wyjaśnić jak się nazywa.

Mundurowi wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia, która z podejrzeniem zatrucia alkoholowego przetransportowała dziewczynę do szpitala w Olsztynie. Funkcjonariusze dotarli też do matki 15-latki. Kobieta była zaskoczona przedstawioną przez funkcjonariuszy sytuacją. Matka była przekonana, że córka przebywa u sąsiadki.

Funkcjonariusze  ustalają, skąd dziewczyna miała alkohol. Zgodnie z treścią Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, picie alkoholu lub zażywanie narkotyków może świadczyć o demoralizacji nastolatka, dlatego i w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich. Za rozpijanie osoby, która nie ukończyła 18 roku życia grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.