Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli kosz pełen zakupów. Zostali zatrzymani przez policjantów

Lidzbarscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu, podejrzanych o kradzież artykułów z marketu. Mężczyźni są dobrze znani miejscowym funkcjonariuszom. Podczas zatrzymania podejrzani byli pijani. Za przestępstwo kradzieży ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie pełnionej służby, policjanci patrolowo – interwencyjni uzyskali informację od mieszkańca miasta, że trzech mężczyzn próbowało zabrać zakupy starszemu mężczyźnie. Mundurowi podjęli interwencję i ustalili z pokrzywdzonym, że młodzi mężczyźni oddalili się w kierunku pobliskiego marketu. Przed wskazanym sklepem policjanci zauważyli stojącego „na czatach” znanego im 22-latka. Po krótkiej obserwacji, funkcjonariusze zauważyli wychodzącego z koszem zakupów 40-latka i jego 21-letniego kolegę. Podczas legitymowania mężczyzn do policjantów podbiegła pracownica sklepu i poinformowała, że klienci marketu widzieli jak mężczyźni kradną towar z półek sklepowych. Podczas rozpytywania i ustalania przebiegu zdarzenia mężczyźni przyznali się do kradzieży. W trakcie zatrzymania podejrzani byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu wykazało, ze mają oni od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie.
Towar wraz z koszem sklepowym został zwrócony do sklepu. Wśród artykułów spożywczych i przemysłowych znalazł się m.in. alkohol, konserwy, płyn do płukania, kawa, kiełbasa, słodycze, soki, owoce o łącznej wartości prawie 300 zł.
Teraz za swoje postępowanie mieszkańcy powiatu odpowiedzą przed sądem.