Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne wakacje" - pogadanka edukacyjna z policjantami

Jak zachowywać się nad wodą,co robić w przypadku spotkania agresywnego psa i jak być bezpiecznym w ruchu drogowym – o tym wszystkim wczoraj lidzbarscy policjanci mówili dzieciom, które spędzają wakacyjny odpoczynek na półkolonii w Lidzbarskim Domu Kultury. Spotkanie odbyło się na terenie ośrodka Dom Trakeński w Kierwinach.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób troszczą się o dzieci i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. Oprócz działań edukacyjnych, prowadzone są kontrole miejsc letniego wypoczynku.
W ramach akcji organizowanej pod patronatem ministra Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo” mundurowi ostrzegali zebranych gości przed niebezpieczeństwami, na jakie narażeni są podczas wakacji. Omawiali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg, którymi często dzieci przemieszczają się np. na boisko. Zwracali uwagę jak należy się zachowywać na drodze, a także namawiali do wykorzystywania elementów odblaskowych. Policjanci jednak najwięcej czasu przeznaczyli na omówienie bezpiecznego zachowania nad wodą. Niemal każde dziecko zapytane czy podczas wakacji będzie spędzało czas nad wodą, podniosło rękę. Dlatego też, mundurowi przekazali im wiele cennych rad, które mogą przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa.  Podczas spotkania mundurowi nie zapomnieli także o zagrożeniach jakie czyhają na dzieci w lesie, podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem czy obcą osobą. Policjanci zwrócili także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje.
Na zakończenie prowadzący prelekcje st.asp. Łukasz Hrycyna oraz asp. Mariusz Brończyk rozdali uczestnikom kolonii odblaski oraz ulotki informacyjne na temat bezpiecznego spędzania wakacji.