Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o znęcanie się nad ojczymem

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim, przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec 48-letniego mieszkańca gminy trzy miesiące aresztu. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoim ojczymem oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (06.07.17 r.), lidzbarscy policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy po kolejnej wszczętej przez niego awanturze domowej. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu bił pięściami swojego ojczyma, kopał, szarpał za ubrania, dusił za szyję, popychał, wyzywał, groził pozbawieniem życia, a następnie wygonił z domu.
W piątek (07.07.17 r.) po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, zatrzymany usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoim ojczymem. Dodatkowo podczas wykonywania dalszych czynności, funkcjonariusze ustalili, że w połowie maja br. 48-latek bijąc pięściami po głowie pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia ciała w postaci urazu głowy, wymagających przeprowadzenia operacji. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.