Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata modeli pływających

Policjanci z lidzbarskiej i orneckiej komendy zabezpieczali Mistrzostwa Świata modeli pływających. W imprezie wzięło udział ponad 200 zawodników z 15 krajów. Mistrzostwa odbywają się na wodach jeziora Mieczowego w Ornecie. Całe wydarzenie odbyło się bez przypadków łamania prawa. Było bezpiecznie.

Ponad 200 zawodników z 15 krajów przybyło do Ornety aby wziąć udział w zmaganiach o tytuł zwycięzcy redukcyjnych modeli pływających. Zawodnicy budują modele będące wiernymi kopiami istniejących bądź historycznych statków i okrętów, którymi potem rywalizują na zawodach.
Mistrzostwa Świata rozpoczął uroczysty przemarsz zawodników i kibiców spod orneckiego ratusza. Całe przedsięwzięcie potrwa do 11 lipca. W tym czasie odbędzie się także wiele imprez towarzyszących, jak choćby Festiwal Kolorów i Smaków, Piknik Lotniczy czy zawody motocrossowe.
Nad bezpieczeństwem imprezy czuwają policjanci z lidzbarskiej i orneckiej komendy. Główne działania mundurowych polegały na kierowaniu ruchem z uwagi na przemarsz uczestników główną ulicą miasta oraz niedopuszczenie do zdarzeń drogowych w obrębie miejsca, gdzie odbywała się impreza.
Dla kibiców policjanci mieli też możliwość zaprezentowania stoiska z wyposażeniem i sprzętem policyjnym. Impreza była też okazją do przekazania najważniejszych informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji. W tym celu mundurowi rozdawali przygotowane ulotki informacyjne.

Policjanci nie odnotowali  przypadków związanych z zakłócaniem ładu i porządku publicznego czy innymi, poważnymi formami łamania prawa. Impreza miała jedynie  sportowy wymiar. Była spokojna i bezpieczna.

Ładowanie odtwarzacza...