Aktualności

Spotkanie poświęcone Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz nowej koncepcji pracy dzielnicowego "Dzielnicowy Bliżej Nas" i aplikacji „Moja Komenda”

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Ornecie odbyło się spotkanie na temat Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Policjanci przybliżyli założenia programu a także omówili nową koncepcję pracy dzielnicowego i aplikacji „Moja Komenda”.

Kilkunastu przedstawicieli samorządów, instytucji i organizacji współpracujących z Policją w  zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu lidzbarskiego, przedstawiciele straży pożarnej, straży leśnej i straży miejskiej mogli zapoznać się z założeniami programu map zagrożeń. Komendant Komisariatu Policji w Ornecie – kom. Piotr Wojciechowski nie tylko omawiał program, ale także zachęcał do włączenia się poszczególnych instytucji w rozpowszechnianie informacji o mapie. Dotarcie do szerokiego grona odbiorców gwarantuje zdobywanie przez Policję wiedzy o zagrożeniach w konkretnych miejscach czy rejonach. Najważniejszym elementem tego programu jest fakt, że zagrożenia te nanoszą sami mieszkańcy. Dlatego tak ważne jest włączenie się obywateli w tworzenie lokalnej mapy zagrożeń.
Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu, które zapoczątkowało cykliczne comiesięczne posiedzenia było przedstawienie założeń nowej koncepcji "Dzielnicowy Bliżej Nas". Program który ruszył od stycznia 2017 roku ma wzmacniać kontakt policjanta z tzw. pierwszego kontaktu z obywatelami.
Kom. Wojciechowski przypomniał, że dzielnicowi z Komisariatu Policji w Ornecie są wyposażeni w służbowe telefony komórkowe z numerem przypisanym do rejonu służbowego. Na stronie internetowej lidzbarskiej komendy dostępna jest również aplikacja na telefony komórkowe” Moja Komenda”, która została uaktualniona o informacje o policjantach obsługujących poszczególne dzielnice. Dzięki tym narzędziom komunikacji społecznej kontakt z dzielnicowym stał się szybszy i łatwiejszy.
Podczas spotkania poddano dyskusji nowe oczekiwania mieszkańców i dokonano koordynacji działań policji, administracji samorządowej ze społecznością lokalną. Uczestnicy wskazywali problemy, mające wpływ  na poczucie komfortu i bezpieczeństwa oraz wskazali miejsca, w których mogą występować nieprawidłowości. Omawiane zagadnienia głównie dotyczyły spraw porządkowych jak też i w ruchu drogowym.
 

Powrót na górę strony