Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował bez uprawnień i posiadał marihuanę

Lidzbarscy kryminalni zatrzymali 34-latka kierującego samochodem do kontroli. Jak się okazało, mieszkaniec Bartoszyc miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez Sąd Okręgowy w Olsztynie na okres 4 lat. W trakcie kontroli policjanci znaleźli też marihuanę, którą 34-latek posiadał w bieliźnie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj przed godziną 13.00 funkcjonariusze wydziału kryminalnego zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem touranem na bartoszyckich nr rejestracyjnych, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił pas ruchu i przyspieszając skierował się w kierunku centrum miasta. Po chwili policjanci zatrzymali samochód. Kiedy otworzyli drzwi, z wnętrza pojazdu poczuli zapach charakterystyczny dla marihuany. Okazało się, że siedzący za kierownicą tourana 34-latek, w bieliźnie ukrył woreczek foliowy z suszem roślinnym.
Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana.
Mieszkaniec Bartoszyc odpowie nie tylko za posiadanie środków odurzających ale również za kierowanie bez uprawnień. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez Sąd Okręgowy w Olsztynie na okres 4 lat, do czerwca 2020 roku.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających.34-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.