Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

7 osób, w tym przedstawicielka firmy pożyczkowej wyłudzali kredyty

Aktem oskarżenia zakończyła się praca funkcjonariuszy zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją lidzbarskiej komendy w postępowaniu karnym wobec siedmiu mieszkańców miasta. Odpowiadać oni będą za wyłudzenia kredytów w wysokości ponad 35 tys. złotych. Łącznie podejrzani usłyszeli 13 zarzutów dotyczących popełnionych przestępstw.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego lidzbarskiej komendy na trop nielegalnego procederu wpadli na przełomie sierpnia ub. roku. Policjanci na podstawie czynności operacyjnych ustalili, że 30-latka, pracująca w jednej z firm pożyczkowych fałszując umowy pożyczek pieniężnych wyłudzała kredyty w instytucjach bankowych i pożyczkowych na terenie powiatu lidzbarskiego m.in. na zakup sprzętu elektronicznego.  Na pomysł nielegalnego procederu wpadł partner mieszkanki miasta. Namówił on kolejne osoby, którym 30-latka poświadczała nieprawdę w wystawianych dokumentach o zatrudnieniu niezbędnych do uzyskania kredytu. Na podstawie tych dokumentów, wyłudzano z banków i instytucji finansowych pożyczki i kredyty.  Za swoje „usługi” kobieta pobierała dodatkowe prowizje.
W tej sprawie funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali siedem osób podejrzanych o wyłudzenia. W toku postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. fikcyjne umowy pożyczek pieniężnych na podstawie, których podejrzani wyłudzili ponad 35 tys. złotych. Śledczy przedstawili mieszkańcom powiatu łącznie 13 zarzutów oszustwa, w tym kapitałowego i fałszowania dokumentów. Osoby, które zawierały umowy o pożyczki to mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego. Trzech mężczyzn i trzy kobiety w wieku od 29 do 66 lat. Wszyscy oskarżeni przyznali się do przestępstwa, część z nich poddała się dobrowolnej karze.